ELEMENTS RENEWING MASK  for all hair...

ELEMENTS RENEWING MASK for all hair types / normal to oily scalp 500ml

99350094921
1-4
Pro only
Time left

 
ELEMENTS RENEWING MASK with intense conditioning renews hair smoothness and shine. It also protects hair from frizz and breakage. 95% natural origin ingredients. Formulated without silicones. Free of animal-derived ingredients. Dermatologically tested. How to use: Apply to clean, damp hair. Leave for 3-5 min and rinse thoroughly.
Volume
401-850ml
Properties
Anti-frizz (smoothing)
Moisturizing
Rejuvenating
Hair type/condition
For all hair types
Ingredients
Natural ingredients
Silicone-free
Skin type
For normal skin
For oily skin

In 1924, Ströhers registered the name WELLA PROFESSIONALS with the German Patent Office. As the demand for wigs and hairpieces declined from the fashion world, the company turned to permanent hair and waving products. In 1927, they introduced the first perm device to beauty salons.

Today, WELLA PROFESSIONALS is the world's leading hair care and styling brand, offering professional, innovative and very high quality cosmetic products.

Customers who bought this product also bought:

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus

Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Sīkāka informācija par sīkdatnēm skatīt šeit.