EIMI SHAPE CONTROL - Foam for volume...

EIMI SHAPE CONTROL - Foam for volume 300ml

81511653
1-4
€23.40
Tax included

 
The EIMI Volume range is created to volumize hair that needs a boost. Use the EIMI Volume sprays, mousses and lotions during blow drying to create volume and movement, set and curl. Create any style with your blow dryer with EIMI Shape Control, an extra firm styling mousse. Formulated to help protect your hair against dehydration whilst blow drying.HOLD LEVEL 4
Volume
151-400ml
Properties
Volumizing
Hold level
Extra strong hold
Hair type/condition
For all hair types

In 1924, Ströhers registered the name WELLA PROFESSIONALS with the German Patent Office. As the demand for wigs and hairpieces declined from the fashion world, the company turned to permanent hair and waving products. In 1927, they introduced the first perm device to beauty salons.

Today, WELLA PROFESSIONALS is the world's leading hair care and styling brand, offering professional, innovative and very high quality cosmetic products.

Grade Comments (0)

No customer reviews for the moment.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus

Mēs izmantojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas, nodrošinātu sociālo saziņas līdzekļu funkcijas un analizētu mūsu datplūsmu. Informāciju par to, kā jūs izmantojat mūsu vietni, mēs arī kopīgojam ar saviem sociālās saziņas līdzekļu, reklamēšanas un analīzes partneriem, kuri to var apvienot ar citu informāciju, ko viņiem sniedzat vai ko viņi apkopo, kad lietojat viņu pakalpojumus. Sīkāka informācija par sīkdatnēm skatīt šeit.